• Афіша
  • «Ордер на арешт» Вагоновожаті

«Ордер на арешт» Вагоновожаті

09.02.2018, пт 20:00
ЗАХІД ВЖЕ ЗАВЕРШИВСЯ
Мiсце:
Квитки:
190 - 300 грн
Категорія:
Хеш теги:
ЗАХІД ВЖЕ ЗАВЕРШИВСЯ
Поділитися
Опис
На багаточисельнi прохання, 9 лютого 2018 року в "Кiнопанорамi", "вагоновожатые" в якості живого саундтреку акомопонуватимуть фільму Георгія Тасіна - "Ордер на арешт" (1926). Робота цікава, кропітка і дуже незвичайна для нас, не так часто опиняєшся в системі координат, коли в одній точці перетинаються минуле, сучасне та майбутнє! Запрошуємо і вас взяти участь у наших експериментах!

Вперше кіноперформанс вiдбувся в "Довженко-центрi", в рамках 46-го МКФ Молодість і осіннього циклу освітньої програми Культурфільм: "Femme Mute", присвяченого репрезентації жінки в українському німому.

Ордер на арешт.
1926 УСРР, ВУФКУ (Ялта), 84 хв.
Режисер: Георгій Тасін.
Сценарист: Соломон Лазурін.
Оператор: Альберт Кюн.
Художник: Володимир Баллюзек.
У ролях: Віра Варецька, Хайрі Емір-заде, Алік Ліговецький, М. Кутузов, Ніколай Панов, Шорохова.
"Червоні" залишають місто, голова ревкому Сергій Каргальський просить свою дружину Надію залишитися і переховати у себе таємний пакунок з документами. "Білі" входять в місто і одразу з’являються з обшуком на порозі Надії.
Пакунок не знайдено, однак Надію заарештовують. "Білий" офіцер контррозвідник довго допитує її в садибі-штабі. Однак Надія твердо мовчить і сумлінно приховує місце знаходження пакунка, попри шантаж і загрози її сину, чоловіку і навіть глузду.

"Ордер на арешт" - перший український радянський фільм, який тематизує традиційне мовчання жінки. Надію силують говорити, однак саме через навик мовчання вона протистоїть раціональному світові чоловіків і війни.

Допит Надії Карагальскої перетворюється фактично на радянський аналог судового процесу з "Пристрастей Жанни Д’Арк", які Карл Теодор Дреєр зніме через два роки після фільму Тасіна. Тому попри свою розважальну ауру з шпигунськими перевтіленнями, психологічними тортурами та романтикою революційних комітетів, "Ордер на арешт" є в той же час роздумом про емансипацію жінки та її роль в історичних та соціальних процесах громадянських війн.
Детальніше
Зображення

Придбати квитки на «Ордер на арешт» Вагоновожаті

Замовити та придбати електронні квитки на «Ордер на арешт» Вагоновожаті можна онлайн. Оплата здійснюється карткою VISA/MasterCard або через сервіс Приват24.