• Заходи у Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки

Придбати квитки в Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки

В самому центрі історичної частини Києва, в двох кроках від Хрещатика, недалеко від Золотих воріт, на розі двох старовинних вулиць - Пушкінської і Богдана Хмельницького - стоїть будівля, добре відома киянам та гостям столиці України як Театр імені Лесі Українки (Російська драма).

Цінність будь-якого театру, його популярність у глядача завжди визначається наявністю в ньому яскравих індивідуальностей.

Київський театр імені Лесі Українки завжди славився своїми акторськими і режисерськими індивідуальностями. Театр завжди був і залишається театром ансамблю. Тут творили: Михайло Романов, Юрій Лавров, Марія Стрелкова, Любов Добржанська, Микола Свєтловидов, Євгенія Опалова, Віктор Добровольський, Віктор Халатов, а трохи пізніше Олег Борисов, Павло Луспекаєв, Кирило Лавров, Ада Роговцева - актори, Костянтин Хохлов, Володимир Неллі, Микола Соколов, Леонід Варпаховський, Георгій Товстоногов - режисери, Анатолій Петрицький, Моріц Уманський, Давид Боровський, Данило Лідер, Леон Альшиц - художники, Борис Лятошинський, Юрій Шапорін - композитори.

Однак коріння театру йдуть у ХІХ століття, в ті далекі часи, коли по всій Російській імперії народжувалися і припиняли своє існування різні театральні антрепризи. У Києві постійний російський театр був створений в 1891 році, і ним стала антреприза видатного російського режисера і актора Миколи Соловцова. Акторський склад саме цієї трупи став згодом основою Київського державного російського драматичного театру. Свої перші вистави трупа Н.Соловцова показувала саме в цьому приміщенні, де й сьогодні працює Театр імені Лесі Українки. Це будівля увійшла в історію під назвою "Дім Бергоньє".

Минають роки, змінюються назви спектаклів, імена режисерів, акторів, художників.

З 1994 року театр очолив народний артист України Михайло Резнікович.

Прийшовши в цей театр в 1963 році, після закінчення курсу режисури у Георгія Товстоногова, М. Резникович надовго пов'язав свою творчу долю з цим колективом. За ці роки він поставив безліч вистав у Москві, Санкт-Петербурзі, Новосибірську, Варні, Пекіні, але завжди повертався сюди, в свій театр, який був і залишається його першою любов'ю.

Михайло Резнікович як художній керівник прагне продовжити живі традиції засновників Театру імені Лесі Українки.